Koolitused

Kodanikuteaduse e-kursus raamatukoguhoidjatele

Kodanikuteaduse e-kursus raamatukoguhoidjatele on omas tempos läbitav e-kursus, mis koosneb viiest moodulist. Kursuse raames õpitakse, mis on kodanikuteadus ja selles osalevate inimeste erinevad rollid; projektihalduse ja -juhtimise põhitõdesid; andmehaldust ning kuidas kaasata osalisi. Kursus valmis kodanikuteaduse projekti LibOCS raames.

Rohkem infot: Citizen Science for Librarians: Self Paced Learning Course

Avatud teaduse märk
Sissejuhatus erialainfootsingusse (OIAO.06.051)

Sissejuhatus erialainfootsingusse on kursus doktorantidele, mis tutvustab infootsingu põhimõtteid ning õpetab kasutama teadusajakirjade andmebaase ning teadusandmete repositooriume. Lühidalt käsitletakse andmehalduse põhimõtteid ning õpetatakse, kuidas saada DOI oma andmekogule.

Õppematerjal: Teadusandmete haldamine

Avatud teaduse märk
Teadusandmete haldus ja publitseerimine (LTOM.00.007)

Teadusandmete haldus ja publitseerimine on põhjalik kursus doktorantidele, mis on loodud koostöös TÜ Loodusmuuseumi ja andmehaldusplatvormi PlutoF meeskonnaga. Kursus käsitleb avatud teadust, avatud juurdepääsuga publitseerimist, andmehaldusplaani koostamist ning otsingut teadusandmete repositooriumidest. Kursuse teine osa õpetab, kuidas teha oma teadusandmed masinloetavateks FAIR andmeteks.

Õppematerjal: Avatud teadus; Andmehaldusplaan

Avatud teaduse märk
Hea teadus: raamnõuded, väärtused ja tegevuspõhimõtted (HVFI.01.002)

Hea teadus: raamnõuded, väärtused ja tegevuspõhimõtted on üleülikooliline valikaine doktorantidele. Hea teadustava käsitleb muuhulgas andmete teadusliku töötlemise põhimõtteid, mille eesmärk on teadusandmete lihtne leitavus ja kasutatavus. Kursuse üks moodul käsitleb avatud teadust ja teadusandmeid.

Rohkem infot: „Hea teadus: raamnõuded, väärtused ja tegevuspõhimõtted“